Smartiks, en dogru çözümü en kısa sürede sunma vizyonu ile hareket etmektedir. Adının kalite ile ifade edilmesi için calışmalarında verimliliği ve hizmet kalitesini daima ön planda tutarak hizmet sunan Smartiks, en önemli kaynağının insan olması anlayışı ile kadrosunu sürekli güçlendirmekte ve geliştirmektedir.

Uluslararası iş birliktelikleri ile köklü yazılım geleneklerini modern bir anlayış ile günümüz teknoloji ve hızlı üretim ihtiyaçlarına göre şekillendiren Smartiks, kısa zamanda sektörde öncü teknoloji geliştirme firmaları arasında yerini almıştır.

Odaklandığı, Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemleri, İş Zekası, e-Ticaret uygulamaları ve Mobil uygulamalar konularında, birçok ulusal ve uluslar arası projeye başarı ile imzasını atan Smartiks aynı zamanda vizyoner yaklaşımı ile gelişen sektörel ihtiyaçları önceden görerek yeni ürün ve hizmetleride portfoyüne eklemektedir.

Tamamladığı her biri sektöründe referans olarak gösterilen projeler ile büyümesine devam eden Smartiks, sadece ihtiyaca cevap olma noktasında değil, müşterilerine aynı zamanda gelecek yeniliklere ve oluşacak yeni ihtiyaçların öngörülmesi anlamında tam destek sunarak stratejik iş ortaklığını kendine ilke edinmiştir.

Kuruluşundan itibaren geliştirdiği ürünler ve çözüm ortaklıklarıyla, teknolojinin ileri seviyede kullanımı ve kurumsal çözümlerde danışmanlık konularında uzmanlığını pekiştirmiş olan Smartiks, çözümleriyle üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamakta, birikimlerini başarıya dönüştürmektedir.

Yönetim Kadro

Serkan Karahanoğlu  (Yönetim Kurulu Başkanı)

İstanbul Teknik Üniversitesi, Matematik Mühendisliği mezunu olan Serkan Karahanoğlu, 1994 yılında MEKOM Bilgisayar Hizmetleri’nde Yazılım Uzmanı olarak iş hayatına başladı. Daha sonra Coretech A.Ş.’de Yazılım Uzmanı, Proje Yöneticisi, Satış Destek Yöneticiliği görevlerinde bulunan Karahanoğlu, 2006 yılında Smartiks Bilgi Teknolojisi Hizmetleri A.Ş.’nin kurucuları arasında yer aldı. Halen Smartiks Yazılım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Ali Cem Kalyoncu  (Yönetim Kurulu Başkan Vekili)

Ali Cem Kalyoncu 1960 doğumlu olup, İTÜ Elektronik Mühendisliğinden mezun olmuştur. İTÜ FBE Otokontrol ve Bilgisayar bölümünden Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Sırası ile Nixdorf A.Ş. Servis Mühendisliği, Digital Equipment Türkiye A.Ş. Servis Müdürlüğü, Datapro A.Ş. de Genel Müdür ve Yönetici Ortak olarak görev almıştır. Halen Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Alper Utkan Şanda   (Yönetim Kurulu Üyesi)

1994 yılında Mersin Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında Trio Çözüm Evi, Elektronik Bilgi İletişim, Probil ve Coretech A.Ş firmalarında Yazılım Mühendisi, Çözüm Mimarı ve Proje Yöneticisi pozisyonlarında görev aldı. 2006 Ocak ayında faaliyete başlayan Smartiks Bilgi Teknolojisi Hizmetleri A.Ş. kurucuları arasında yer aldı. 2007 yılından bu yana Smartiks İş Çözümleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Mehmet Tevfik Başkaya (Yönetim Kurulu Üyesi)

Mehmet Tevfik Başkaya 1970 doğumlu olup, 1993 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi’nde Pazarlama Yüksek Lisans programına devam etmiştir. İş hayatı boyunca Atılım, Aknet, EGS Sistem, Benkar, LHS, ATOS, Millenicom ve Vodafone gibi firmalarda değişik görevler almıştır. Halen Kafein Yönetim Kurulu Üyesi ve satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

İbrahim Semih Arslanoğlu (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)

1948 Adapazarı doğumludur. Şu anda aktif olarak mSolve Partners Türkiye’de yönetici direktör ve Istanbul ISA Danışmanlık’da yönetici ortak olarak görev yapmaktadır. Geçmişte Intel, TeleMedia Grup, Digital Equipment Corporation USA, AT&T Capital Corporation ve SeaChange International’da yönetici pozisyonunda bulunmuştur. Boston Üniversitesi Metropolitan College’da yedi yıl International Business ve Marketing and Computer Sciences dersleri vermiş, işletme yüksek lisansını California State Üniversitesi’nde “International Marketing and Computer Sciences” alanında yapmıştır.

Vedat Ömer Akarca (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1989 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetten sonra, Doğrudan Maliye Bakanına bağlı vergi inceleme elemanı olarak, değişik sektörlerde Türkiye'nin pek çok orta-büyük ölçekli firmasında vergi incelemeleri yapmıştır. Bu süre içerisinde ayrıca 2002-2003 yıllan arasında bir yıl süre ile İngiltere'de vergi sistemi ile ilgili etüd ve incelemelerde bulunmuştur. 2005'den beri Yeminli Mali Müşavirdir. Kamu sektöründe 13 yıl, özel sektörde 12 yıllık deneyimi bulunmaktadır.