Enerji ve Altyapı Hizmetleri Yönetimi

Günümüzde giderek değişen ve özelleştirilen enerji piyasasında, enerji ticareti yapan firma sayısı her geçen gün artmaktadır ve firma sayısındaki bu artış sektörde rekabet avantajı yaratmayı zorunlu kılmaktadır. Bugün piyasada yalnızca değişen koşullara hızla adapte olabilen, esnek ve yenilikçi şirketler ayakta kalabilmektedir. Oracle’ ın enerji sektörüne yönelik olarak geliştirdiği müşteri odaklı Oracle Utilities çözümleri enerji üretim, dağıtım ve iletim şirketlerinin piyasadaki rekabet gücünü arttırmaktadır. Global şirketlerce başarıyla uygulanan bu çözümler Smartiks bünyesinde sunulmaktadır.

Oracle Utilities Customer Care and Billing

Oracle Utilities Müşteri Hizmetleri ve Faturalama; enerji hizmeti sunulan konut, ticari ve endüstriyel müşterilere yönelik kapsamlı bir faturalama ve müşteri hizmetleri uygulamasıdır. Bu çözüm müşteri verilerini ve finasal verileri yönetir, müşterilere sunuduğunuz hizmetleri geliştirmenize, gelirinizi arttırmazına ve değişime cevap verebilmenize yardımcı olur. Sipariş girişi, sözleşme yönetimi ve bağlılık programları gibi müşteri ilişkileri özellikleri içerir.

Oracle Utilities Customer Self Service

Oracle Utilities Müşteri Self Servisi, müşterilerin değerli bilgi ve hizmetlere diledikleri her zaman ulaşabilmelerine olanak sağlayan bir Web portalı platformudur. Bu çözüm müşterilerin fatura ödeme, servis isteğinde bulunma, maliyetleri azaltma ve daha bir çok işlemi hızlıca yapabilmesi için online seçenekler sunarak firmalara yardımcı olur. Oracle Utilities Müşteri Self Servisi maliyetleri düşürür ve firmalar ve müşterileri arasındaki ilişkiyi güçlendirir.

Oracle Utilities Quotations Management

Karlı enerji satışı doğru bir fiyatlandırma gerektirir. Sürekli değişen fiyat eğrileri, piyasalar arasındaki fiyat yapıları farklılıkları ve giderek karmaşıklaşan müşteri talepleri doğru fiyatı ayarlamayı karmaşık bir sorun haline getirmektedir. Oracle Utilities Sözleşme Yönetimi bu fiyatlandırma dinamiklerini verimli ve etkin bir şekilde yönetmenize olanak sağlar ve böylece hızlı ve doğru teklifler yaratabilirsiniz.

Oracle Utilities Meter Data Management

Oracle Utilities Sayaç Veri Yönetimi, firmaların artan veri hacimlerini kontrol edebilmelerine ve değişen sektörde başarılı olmalarına yardımcı olmak için tüm sayaç verilerini toplar, işler ve depolar. Bu çözüm sayaç verilerini, ölçüm bileşenlerini, servis noktalarını, abonelerin kullanımlarını ve kişileri görebilmeye olanak sağlar.

Oracle Utilities Rate Management

Oracle Utilities Oran Yönetimi, düzenlenen ve serbestleşen pazarda yeni oranların belirlenmesine olanak sağlar ve bu oranların müşteri faturaları, tahmini gelir ve karlılık üzerindeki etkisini analiz eder. Oracle Utilities Oran Yönetimi bugünün enerji sağlayıcılarının kaynak tahsisi ve kazanç kararlılığını etkileyen oran ve fiyat değişikliklerine hızlı bir şekilde cevap vermesine olanak sağlar.

Oracle Utilities Smart Grid Gateway

Oracle Utilities akıllı Şebeke Ağ Geçidi, Utility uygulamaları ve akıllı şebeke cihazlar arasında ortak bir bağlantı sağlar ve yeni cihazların tanıtılmasının, veri akışlarının ve iş süreçlerinin maliyetini ve karmaşıklığını azaltır.

Oracle Utilities Meter Data Analytics

Oracle Utilities Sayaç Veri Analitikleri, ölçüm performansını artırmanıza ve tüketim eğilimleri analiz etmenize yardımcı olmak için önceden oluşturulmuş dasboardlar sunar. Oracle Utilities Sayaç Veri Analitikleri;
  • Tüketim trendlerinin analizine,
  • Sayaç veri performansını izlemeye ve daha iyi satın alma kararları vemenize,
  • Enerji verimliliği ve talep yönetimi programları için müşteri segmentinin belirlenmesine,
  • Faturasız enerji kayıtlarının azalmasına,
  • Daha etkili bakımlar yaparak büyük şebeke arızalarından kurtulmanıza olanak sağlar.

Oracle Utilities Customer Care and Billing Business Intelligence

Oracle Utilities Müşteri Hizmetleri ve Faturalama İş Zekası ürünleri, karar verme, müşteri hizmeti ve gelir yönetimi konularında firmalara yardımcı olan önceden tasarlanmış analizleri sunar. Oracle Utilities Müşteri Hizmetleri ve Faturalama İş Zekası ürünleri müşteriler ve gelirler hakkında soruları cevaplamak için hızlı ve kolay yollar sunar. Bu ürünler firmaların trendleri anlamasına ve işleri hakkında daha iyi kararlar vermelerine yardımcı olur.

Bize Ulaşın

Genel Müdürlük

Adres: Sahrayıcedit Mahallesi, Halk Sokak
Sıddıklar İş Merkezi
No:52 Kat:1 Kadıköy/İstanbul

Harita için lütfen tıklayınız.

Ar-Ge Merkezi

Adres: Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü
Teknopark D2 Blok No: Z06
Esenler/İstanbul

Harita için lütfen tıklayınız.

Telefon: +90 (216) 469 05 95 (pbx)
Faks: +90 (216) 469 05 99

Telefon: +90 (212) 483 74 28 (pbx)
Enerji ve Altyapı Hizmetleri Yönetimi Enerji ve Altyapı Hizmetleri Yönetimi